Торгівельні новини: Новини компанії

15 Січня 2016

Київ, Україна – 15 січня 2016 року – Укрпродукт Груп Лімітед («Укрпродукт» або «Группа») (AIM: UKR), один із провідних українських виробників та дистриб’юторів брендованої молочної продукції та напоїв (квас), сьогодні оголошує торгівельні новини у зв’язку із завершенням торгівельного періоду 2015. Очікується, що фінансові результати за весь рік будуть випущені у другому кварталі 2016 року. 

 

Протягом року Укрпродукт зіткнувся зі значними перешкодами. Українська економіка залишалася під тиском, загостреним заворушеннями на Сході країни. Це відобразилося на девальвації валюти, погіршенні споживчої довіри і географічному скороченню наявного ринку. Закриття російського ринку ще більше посилило внутрішню конкуренцію.

Торгівля - Хоча доходи в гривні зросли, загальний валовий прибуток від продажу молочних продуктів значно скоротився. Це було викликано зростанням цін на сировину, включаючи сире молоко та імпортні компоненти. Процесс ціноутворення був ускладнений і попит надалі зменшувався. На додаток, об’еми продукції запланованої для поставок було переглянуто через припинення продажів клієнтам з низькими фінансовими показниками 

Зростання доходу у гривнях відбулося в результаті збільшення обсягів продажу фасованого масла, твердого сиру і виконання сторонніх замовлень, зокрема зростання обсягів продажу сухого знежиреного молока на 25%. Продаж інших продуктів, таких як плавлений сир, сирний продукт і монолітні та фасовані спреди мінімально зменшився порівняно з попереднім періодом. Продажі та прибутковість безалкогольного напою, квасу, трохи зросли, це було досягнуто шляхом зміни структури продажів. Виробництво квасу стає все більш важливим для бізнесу компанії в майбутньому.

Експорт був успішним і за умов девальвації, продовжує покращуватися. Нещодавно був отриманий доступ до ринків Китаю та Казахстану, на яких відкриваються нові можливості.  

Фінанси 

Загальний фінансовий результат був скорочений через падіння валового прибутку за умов збільшення вартості та зниження обсягів. Триваюча Програма підвищення ефективності дозволила частково компенсувати ці фактори, хоча показник EBITDA значно скоротився. Це зниження було посилене девальвацією гривні, курс якої зазнав  зниження приблизно на 52 % по відношенню до фунта стерлінгів в порівнянні с попереднім фінансовим періодом, що викликало зростання процентних ставок і спричинило негативну курсову різницю, призвівши до загальних втрат в 2015 році. 

Тим не менш, ситуація з грошовим потоком значно покращилася шляхом ретельного управління оборотним капіталом, включаючи дебіторську заборгованість.

Оскільки вартість позики ЄБРР в євро зросла через девальвацію гривні, банк здійснив ретельний перегляд в рамках переговорів щодо реструктуризації кредиту. В результаті були погоджені умови реструктуризації, включаючи відстрочку дати погашення з 2018 до 2024 року та річні канікули. Рада директорів вважає,  що ці умови дозволять компанії покращити показники грошового потоку, що дозволить обслуговувати заборгованість компанії в повному об’ємі. Група очікує, що оформлення документації по реструктуризації кредиту ЄБРР буде завершено протягом першої половини 2016 року.

Прогноз 

Бізнес Укрпродукту відновлює своє успішне функціонування у дуже складних ринкових умовах. Для цього впроваджується комплексна програма ведення бізнесу. Враховуючи нестабільну ситуацію, оборотний капітал та капітальні витрати підлягають постійному моніторингу та суворому контролю. Відділи продажу та маркетингу зосередженні на подальшому проникненні на український ринок (виключаючи окуповані території Криму та східних регіонів). Квас залишається однією з основних пріоритетних областей подальшого зростання. Крім того, Група проводить подальше розширення експортних продажів, вбачаючи високий потенціал на ринках ЄС, Китаю та Казахстану.

Більше того, виробничі потужності в даний час оптимально завантажені  і в подальшому будуть використовуваться для виробництва продуктів сторонніх виробників. Врешті решт, накладні витрати істотно знизилися. Безсумнівно, необхідно ще багато зробити для того, щоб гарантувати, що бізнес Укрпродукту адаптується і синхронізується з поточними ринковими умовами, але ми втілюємо структурований план, щоб повернутися до прибутковості.

 

***

Для подальшої інформації, будь ласка, перейдіть за посиланням www.ukrproduct.com або зверніться: 

Укрпродукт Груп Лтд

Джек Роуелл, Не-виконавчий Голова тел: +380 44 232 9602 

Сергій Євлачик, Головний Виконавчий Директор  

www.ukrproduct.com

 

ЗАІ Корпорейт Файненс Лтд

Номінований Радник та Брокер

Річард Моррісон, Ірина Ломова тел: +44 20 7060 2220

www.zaicf.com

 

Copyright © 2016 Укрпродукт Груп © Дизайн - студія Artograph © Програмування - ABCportal.Com