УКРПРОДУКТ ОГОЛОШУЄ НЕАУДОВАНІ ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ШІСТЬ МІСЯЦІВ, ЩО ЗАВЕРШИЛИСЯ 30 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ: Новини компанії

30 Вересня 2016

Київ, Україна – 30 вересня 2016 року – Укрпродукт Груп Лімітед (надалі “Укрпродукт” або “Група”) (тікер AIM: UKR), один із провідних виробників і дистриб`юторів  фірмової молочної продукції та напоїв (квасу), сьогодні оголошує свої проміжні неаудовані консолідовані фінансові результати за МСФЗ за шість місяців, що завершилися 30 червня 2016 року.

КЛЮЧОВІ ПОКАЗНИКИ

(Цифри у дужках наведені за шість місяців, що завершилися 30 червня 2015 року, коли курс обміну гривні до фунта стерлінгів становив 32,41 у порівнянні із 36,61 грн./фунт в цьому звітному періоді.

Загальна виручка знизилася на 16% у порівнянні із минулим роком до 8,2  млн. фунтів стерлінгів (9,8  млн. фунтів стерлінгів), проте у гривневому еквіваленті виручка від продажів знизилася на 5%

Валова маржа знизилася до 9,2% (11,5%), що призвело до зниження валового прибутку на 33,0% до 0,8 млн. фунтів стерлінгів (1,1 млн. фунтів стерлінгів), що у гривневому еквіваленті виразилося у зниженні на 25,0%.

Виручка у сегменті фірмової молочної продукції знизилася на 12% у порівнянні із минулим роком до 5,4 млн. фунтів стерлінгів  (6,3 млн. фунтів стерлінгів), а валовий прибуток збільшився на 9,3% у порівнянні із минулим роком до 0,6 млн. фунтів стерлінгів (0.6 млн. фунтів стерлінгів)

У сегменті квасу виручка знизилася на 23%  у порівнянні із минулим роком до 0,4 млн. фунтів стерлінгів  (0,5 млн. фунтів стерлінгів), а валовий прибуток знизився на 26% у порівнянні з минулим роком

Виручка від продажів сухого знежиреного молока (СЗМ) знизилася на 34% до 1,8 млн. фунтів стерлінгів (2,4 млн. фунтів стерлінгів), а валовий прибуток знизився до -0,1 млн. фунтів стерлінгів (0,2 млн. фунтів стерлінгів)

EBITDA впала до 16 тис. фунтів стерлінгів (66 тис. фунтів стерлінгів)

Операційний збиток становив -220 тис. фунтів стерлінгів (збиток -221 тис. фунтів стерлінгів)

Негативний вплив курсових різниць становив 0,3 млн. фунтів стерлінгів (0,5 млн. фунтів стерлінгів)

Залишок грошових коштів станом на 30 червня 2016 року становив 277 тис. фунтів стерлінгів (50 тис. фунтів стерлінгів).

 

ЗВІТ ГОЛОВНОГО ВИКОНАВЧОГО ДИРЕКТОРА

Протягом першого півріччя 2016 року компанія «Укрпродукт» продовжувала відчувати на собі наслідки шторму в економіці України у попередні роки. Девальвація валюти, географічно зменшений ринок та подальший тиск інфляції на споживачів створили несприятливе економічне середовище.

У відповідь Група зосередила свою увагу на відповідних продуктах, каналах продажу та клієнтах, які забезпечують прийнятну маржу та можливість сплачувати вчасно. Робочий капітал був звільнений та витрати були обмежені за допомогою підвищеної продуктивності. З урахуванням девальвації гривні, посилені зусилля були направлені на розвиток експорту. 

Торгівля

Обсяги впали, хоча доходи лише незначно знизилися в гривні. Валовий прибуток продемонстрував позитивну тенденцію, але ціни стримувалися конкуренцією і низьким рівнем довіри з боку споживачів, та купівельною спроможністю. Брендована продукція, на якій на даний час зконцентровано більше уваги, показала покращені доходи в основних категоріях: фасоване масло, спреди та плавлений сир. Лише контракти PL з незначною рентабельністю були припинені. Ті, які залишилися, відображають якість, необхідну роздрібним продавцям і відповідну маржу.

Квас продовжує робити гарний внесок у валовий прибуток. У планах розширити пропозицію у цій категорії білим квасом, узваром та напоєм із шипшини, на основі здорових напоїв.

Сухе знежирене молоко піддається примхам світових цін, які не були обнадійливими в цей період. Ціни на молоко підвищувалися на світовому ринку з середини літа. Однак вільні розпилювальні сушки Групи були вигідно використані для третіх осіб протягом періоду.

Подальше зниження обмінного курсу сприяло успішному досягненню експортного бізнесу зокрема в країни СНД, незважаючи на втручання Росії. Подальше розширення ринку було здійснене в Північну Африку.

Фінанси

У складному торгівельному середовищі доходи у гривні зросли до 5% в порівнянні з тим самим періодом 2015 року. Однак в той час як зусилля управління привели до деякого поліпшення валового прибутку, в цілому вони залишилися нижче необхідного рівня . Хоча Група домоглася істотного прогресу в другому кварталі, негативний результат першого кварталу не був в повному обсязі компенсований.

Накладні витрати зменшилися, але EBITDA ледве залишилася позитивною. Це призвело до операційних збитків, які були підсилені негативною курсовою різницею у цей період.  

В таких торгових умовах грошовим коштам надається багато уваги. Згідно зазначеного, компанія прийняла торгівельну модель, щоб звільнити кошти, зокрема від оборотного капіталу для виконання своїх поточних зобов`язань, які включають виплати відсотків ЄБРР відповідно до умов сприятливого договору реструктуризації кредиту, який був завершений до кінця червня.  

Огляд

Група має мету повернути прибутковість, так як ринок продовжує стабілізуватися. Однак, наші ринки будуть залишатися конкурентними. Стратегією Укрпродукт, як детально описано раніше, є націлення сегментів з урахуванням диференційованих продуктів і послуг. Зокрема, прагнення до можливості зростання в напоях та експорті, і підвищення вартості та ефективності послуг ланцюжка постачання. Накладні скорочення включали винагороду директорів. Для підкріплення усього цього необхідно продовжувати створювати позитивні грошові потоки.

***

Для подальшої інформації, будь ласка, перейдіть за посиланням www.ukrproduct.com або звертайтеся:

Укрпродукт Груп Лтд

Джек Роуелл, Не-виконавчий Голова Tel: +380 44 232 9602 

Олександр Сліпчук, Головний виконавчий директор               www.ukrproduct.com  

 

ЗАІ Корпорейт Файненс Лтд

Номінований Радник та Брокер, Пітер Тревелян-Кларк, Джеймі Спотсвуд Tel: +44 20 7060 2220

www.zaicf.com

 

Укрпродукт Лімітед - один із провідних українських виробників та дитриб`юторів фірмової молочної продукції та напоїв (квасу). Асортимент компанії включає плавлені сири та тверді сири, фасоване масло, сухе знежирене молоко та квас. Укрпродукт створила ряд відомих продуктових брендів («Наш молочник», «Народний продукт», «Вершкова долина», «Молендам», «Фермерське»),  які добре відомі і високо оцінюються споживачами. Група заявила про сумарні активи в розмірі приблизно 11,5 млн фунтів стерлінгів станом на 31 грудня 2015 року і консолідовані доходи в розмірі приблизно 20,2 млн фунтів стерлінгів за дванадцять місяців, що закінчилися 31 грудня 2015 року. Цінні папери Укрпродукт торгуються під символом "UKR" на AIM, ринку, який управляється Лондонською фондовою біржею. 

 

Copyright © 2016 Укрпродукт Груп © Дизайн - студія Artograph © Програмування - ABCportal.Com